Osiągnięcia naukowe

X JUBILEUSZOWA GIMNAZJADA JUŻ ZA NAMI!!!

Puchar wraca do naszego gimnazjum

W dniu 30 maja 2017r. w ZS nr 3 w Dąbrowie Górniczej odbyła się kolejna edycja konkursu dla dąbrowskich gimnazjów- „Gimnazjada 2017”, której pomysłodawczynią jest dyrektor naszej szkoły, pani Elżbieta Pełka.   Nasza 8 –osobowa drużyna w składzie: 5 uczniów klasy 3b i 3 uczennice klasy 1b zajęła pierwsze miejsce i otrzymała puchar przechodni oraz nagrody książkowe.   Łącznie zdobyliśmy 157,5 pkt , co dało nam zwycięstwo. Spośród konkurencji na uwagę zasługuje kabaretowa scenka o naszej szkole, którą przedstawił nasz szkolny zespół kabaretowy, układanie wiersza o szkole, test z wiedzy ogólnej oraz konkurs muzyczny i plastyczny. Nie można pominąć konkurencji sportowych, w których byliśmy niepokonani.  Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i zapraszamy do nas za rok!

Techniczne osiągnięcia naszych gimnazjalistów

Co roku uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką pani Ilony Wandasiewicz  uczestniczą w wielu konkursach wymagających wiedzy technicznej, osiągając w nich wiele sukcesów.

W tym roku szkolnym  nie było inaczej. Chłopcy z klas II i III Gimnazjum nr 8 wspaniale popisali się  wiedzą techniczną w następujących konkursach:

1.       Eliminacje miejskie - Konkurs z zajęć technicznych pt. "Elektronika - to nie takie trudne"
  •          II miejsce zajął  Jakub z klasy IIIa,
  •          III miejsce Bartosz z klasy IIIb,
  1.       Regionalny Konkurs z Zajęć Technicznych pt. "Elektronika - to nie takie trudne"
  •          wyróżnienie  otrzymał Jakub uczeń klasy IIIa,

3.      Dąbrowski Konkurs Wiedzy Technicznej "Kontech"

•          II miejsce zajął  Szymon z klasy IIa,
  •          III miejsce Bartosz  z klasy IIIb.

•          Regionalny Zagłębiowski Konkurs Wiedzy o Zdrowiu ,,Zdrowy styl życia” zorganizowany przez II LO w Dąbrowie Górniczej pod Honorowym Patronatem Inspektora Sanitarnego w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej:

o   Jagoda z kl. 2a gimnazjum – 3 miejsce

o   Emilia z kl. 2a gimnazjum – wyróżnienie

•          I edycja Miejskiego Konkursu ,,Przyroda Dąbrowy Górniczej”

o   Jagoda z kl. 2a gimnazjum – 1 miejsce

o   Emilia z kl. 2a gimnazjum – wyróżnienie

•          Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta:

o   Agnieszka z kl. 2a gimnazjum - uzyskała bardzo dobry wynik w szkole

o   Natalia i Jagoda z kl. 2a gimnazjum - uzyskały wyróżnienie w szkole

o   Szymon B. z kl. 1a gimnazjum - uzyskały wyróżnienie w szkole pod opieką pani Izabelli Michty

•          Emilia uczennica klasy IIa- I miejsce w regionalnym konkursie poetyckim pt. "Te co skaczą i fruwają", przygotowanym przez Stowarzyszenie "Ziemia i My"-  pod opieką pani Iwony Kozakowskiej
  •          Milena uczennica klasy III a- II miejsce w regionalnym konkursie poetyckim: „Te co skaczą i fruwają” pod opieką pani Edyty Pasamonik
  •          Bartosz uczeń klasy II b- zajął I miejsce w regionalnym konkursie "Było, jest, będzie" a
    Milena i Aleksandra uczennice klasy III a wyróżnienie. Gratulujemy!