Gimnazjada 2018 - Relacja

Gimnazjada 2018 już za nami…

11 maja  2018 r o godz. 9.00 w Zespole Szkół nr 4 im. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej odbył się XI Miejski Turniej Gimnazjada 2018. Pomysłodawcą tej zabawy jest dyrektor szkoły Pani Elżbieta Pełka, która rozpoczęła zmagania dąbrowskich gimnazjalistów, życząc wszystkim dobrej zabawy. W konkursie  udział wzięli uczniowie z sześciu szkół podstawowych z oddziałami  gimnazjalnymi w grupach 10- osobowych  wraz z opiekunami. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła  atmosfera zdrowej rywalizacji opartej na zasadach fair play. Wykazali się oni wszechstronnymi umiejętnościami, gdyż uczestniczyli w 13 konkurencjach, min. w konkursie polonistycznym : Frazeologizmy- nie tylko od święta, teście wiedzy ogólnej, który sprawdzał  wiadomości z podstawy programowej kształcenia ogólnego w gimnazjum, rebusach plastycznych .   W kolejnych  konkurencja nie mogło zabraknąć nuty muzycznej pod hasłem: Jaka to melodia?- zabawa   polegała na  odgadnięciu 10 znanych  tytułów utworów muzycznych wraz z ich wykonawcami oraz konkursie karaoke. Tutaj prawie wszyscy zdobyli maksymalna liczbę punktów.

Kolejne zadanie to zawody sportowe, prowadzone pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Pani Justyny Kańtoch – Wilk i Grażyny Mackiewicz.

Nasza zabawa sprawdzała także wiedzę z historii naszego kraju, bo konkurs wpisał się w obchody Roku dla Niepodległej. Młodzież zmierzyła się z karykaturami słynnych postaci historycznych, które okazały się wcale nie takie łatwe.

Ostatnia konkurencja miała na celu wykazanie się umiejętnościami aktorskimi- ułożenie reklamy wylosowanego przedmiotu w taki sposób, aby nakłonić do jego kupna. Gimnazjaliści i tutaj nie dali się zaskoczyć. Wykazali się talentem i siłą perswazji.

W finale I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, zdobywając 85,5 pkt i szkoła ta otrzymała Puchar Przechodni oraz cenne nagrody ufundowane przez  Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Kino Helios  i licznych sponsorów.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 zdobywając 82,5 pkt

III miejsce przypadło Gimnazjum nr 6 z 69,5 punktami.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w osobach Pani Kingi Bielec, Arkadiusza Rybaka, Roberta  Kazimirskiego i Gabrieli Vozsnak- Kowalskiej.

Zabawa na długo pozostanie w pamięci uczestników, gdyż sprawiła wszystkim dużo radości i wywołała uśmiech na twarzach.