Sprzątanie świata

Sprzątanie Świata Polska – 2021 „Myślę, więc nie śmiecę”

Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska.
W ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest wszędzie: w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, a także w naszych ciałach. Ich rozkład w środowisku naturalnym zajmuje od 100-1000 lat, a nawet dłużej.
Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć
wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz wdrażając w
życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj,
odzyskuj, odnawiaj).
Mając na uwadze tegoroczne hasło: „Myślę, więc nie śmiecę” szczególnie zachęcam, aby każdy z Was podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy,  które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

W ramach Akcji "Sprzątanie Świata 2021" 16 września 2021r.  młodzież klas 4-8  naszej szkoły  porządkowała  teren wokół jeziora  Pogoria III.

Ze względu na to, że w akcji  nie chodzi tylko o to by sprzątać, ale o to by nie śmiecić oraz  o poprawne segregowanie odpadów uczniowie klas starszych  w najbliższych  dniach wezmą udział w warsztatach ekologicznych na ten temat.

W tegoroczną Akcję włączyli się również uczniowie klas I-III z wychowawcami, którzy odbyli spacery edukacyjne wokół szkoły.