Piłka Wodna

Piłka wodna, to dyscyplina lubiana przez dzieci i młodzież, każdy może zagrać w jej uproszczoną wersję, nawet jeżeli nie umie pływać, np. na płytkiej wodzie. Dwóch nauczycieli naszej szkoły mgr Jarosław Ziętek i mgr Przemysław Wołczyk postanowiło zorganizować rozgrywki w tej dyscyplinie pływackiej na koniec marca 2022. Impreza miała na celu popularyzację piłki wodnej i pływania oraz integrację. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje z ośmiu klas odpowiednio: w kategorii młodszej 4A, 4B, 5B i 6A i w kategorii starszej 7A, 7B, 8A, 8B i 8C, w sumie 54 osoby. Jak widać zainteresowanie było spore, a zawody, w szkole, na taką skalę odbyły się po raz pierwszy. Według utworzonego przez nauczycieli regulaminu drużyny liczyły po 5 osób plus 1 zawodnik rezerwowy. Zespoły w kategorii młodszej walczyły na płytkiej wodzie, w starszej na wodzie głębokiej, każdy mecz trwał 10 minut. Turniej był przeznaczony także dla dziewczynek, ale wszystkie reprezentacje były tylko chłopięce. Przykro nam, że dziewczynki nie zagrały w tych zawodach, w przyszłym roku mamy nadzieję, że będzie inaczej i może powstanie osobna kategoria dla dziewcząt. Teraz czas na wyniki:

Kategoria młodsza (kl.4-6):

1. Klasa 6 A
  2. Klasa 5 B

III.    Klasa 4 B

1. Klasa 4 A

Kategoria starsza (kl.7-8):

1. Klasa 8 B
  2. Klasa 8 C

III.    Klasa 8 A

1. Klasa 7 A
  2. Klasa 7 B

Zwycięskie drużyny dostały dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał punkty dodatnie za udział w turnieju oraz ocenę z wychowania fizycznego za aktywność. Żegnam się z pływackim pozdrowieniem, do zobaczenia na pływalni…