SZKOLNY TURNIEJ BADMINTONA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS VI – VIII SZKOŁA PODSTAWOWA NR 34 - ROK SZKOLNY 2021/2022

W marcu 2022, po długich oczekiwaniach przez uczniów, rozpoczęły się pierwsze w tym semestrze zawody szkolne. Wcześniej ciągle uniemożliwiała to wysoka fala zakażeń Covid. Pierwszy turniej to badminton – rywalizacja w grze pojedynczej, którego organizatorkami były mgr Małgorzata Brożek i mgr Justyna Kańtoch-Wilk.

Badminton - wydaje się sportem lekkim łatwym i przyjemnym, wiadomo rekreacyjnie może zagrać prawie każdy. Gdy jednak dochodzi do rywalizacji, tu liczy się szybkość, precyzja zagrań, taktyka na każdego przeciwnika, no i w końcu kondycja – tu trzeba się ruszać, a zmęczenie narasta z każdym meczem. Niemniej jednak, jak widać po chętnych którzy się zgłosili do zawodów, ten sport cieszy się dużym powodzeniem.

W turnieju wzięło udział 38 uczestników - dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane system „każdy z każdym”, odpowiednio w klasach VI, VII i VIII podzielonych na grupy rozgrywkowe. W finale zagrali mistrzowie z 6 grup, w tym samym systemie. Wyniki rozgrywek przedstawiają się w następujący sposób:

1. Antoni K. – VIII A
  2. Zosia C. – VIII C
  3. Adrian Sz. – VIII C
  4. Mateusz S. – VII B
  5. Olaf Ch. – VII C
  6. Iwo M. – VI A

Zwycięzcy dostali dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał punkty dodatnie za udział w zawodach oraz ocenę z wychowania fizycznego za aktywność. Następne zawody już w przygotowaniu…