Projekt comenius - wizyta partnerska w wielkiej brytanii

Ostatnia, podsumowująca wizyta partnerska w ramach projektu "Edukacja - podróż w czasie" odbyła się w Birmingham w dniach 1.05-8.05.2012r. i wzięła w niej udział Pani Dyrektor Elżbieta Pełka oraz nauczyciele - Anna Ryś i Aleksandra Raczak. Tematem przewodnim spotkania była edukacja włączająca oraz integracja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W naszej szkole partnerskiej miała miejsce międzynarodowa wystawa prac plastycznych z konkursu o tolerancji - "The one beside us". Prace naszych uczniów cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem. Podczas wizyty w Anglii odwiedziłyśmy rodzinne miasto Williama Shakespeare'a - Stratford oraz raj dla wielbicieli czekolady - Cadbury World. Ciekawym doświadczeniem była również wizyta w Black Country Museum - XIX-wiecznym miasteczku, w którym mogłyśmy odbyć podróż w czasie i zobaczyć jak wyglądała praca w kopalni, kuźni czy aptece. Największą atrakcją była dla nas jednak wycieczka do Londynu, gdzie miałyśmy okazję zobaczyć m.in. Westminster, Big Ben'a, Hyde Park, Pałac Buckingham czy Muzeum Historii Naturalnej. Była to ostatnia wizyta partnerska w ramach projektu "Edukacja - podróż w czasie".