Osiągnięcia sportowe

Piłkarze Gimnazjum nr 8 w finale Mistrzostw

Dąbrowy Górniczej szkół gimnazjalnych

Uczniowie gimnazjum nr 8 na przełomie kwietnia i maja 2016r. wzięli udział w Mistrzostwach D.G. piłki nożnej w kategorii chłopców. Rozgrywki odbyły się w rozlosowanych grupach. W meczach eliminacyjnych zespół rozegrał kolejną grupę barażową, z której awansował do finału najlepszych szkół gimnazjalnych w D.G.

Po zaciętych finałowych meczach drużyna naszego gimnazjum zajęła III miejsce. Gratulujemy. Pod opieką pana Dariusza Kity wystąpili: uczniowie klasy IIa: Kacper, Kamil, klasy IIb: Hubert, Bartek, klasy Ib: Dariusz, klasy Ia: Kacper, Krzysztof i klasy IIIa,b: Adrian, Dawid, Konrad, Karol.

DĄBROWSKA LIGA STRZELECKA GIMNAZJÓW 2015/2016

Uczniowie i uczennice klas III i II gimnazjum wraz nauczycielem Jarosławem Ziętkiem

uczestniczyli już w 5 edycjach Dąbrowskiej Ligi Strzeleckiej Gimnazjów. Zawody odbywały się

w piątki, we wrześniu, październiku i listopadzie 2015 oraz w marcu i kwietniu 2016 i były

zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej oraz LOK w Dąbrowie

Górniczej. Zawodnicy naszej szkoły podzieleni na 2 drużyny chłopców i dziewcząt, strzelając

celnie zdobyli już sporo punktów dla szkoły, a także indywidualnie. Obecnie obydwie drużyny

zajmują pierwsze miejsca w rywalizacji szkół. Teraz czekamy na ostatnią edycję w maju i

chcemy utrzymać pierwsze miejsca w rankingu.

MISTRZOSTWA DĄBROWY GÓRNICZEJ W BADMINTONIE

GIMNAZJÓW 2016

W marcu nasze gimnazjum wystąpiło w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w badmintonie, a

opiekunem drużyn była mgr Justyna Kańtoch-Wilk. Jest to sport indywidualny, ale punkty

dla szkoły zdobywane są drużynowo po czym przyznaje się poszczególne miejsca.

Reprezentacja chłopców z klas I-III zdobyła III miejsce w turnieju, prezentując wysoki poziom

sportowy w rywalizacji z najlepszymi, z których niektórzy zrzeszeni są w klubach sportowych.

SZTAFETY TRIATHLONOWE GIMNAZJUM 2016

Już po raz dziesiąty ,pod koniec kwietnia w sobotę, w Zespole Szkół nr. 4 w Dąbrowie

Górniczej z okazji DNIA BEZPIECZEŃSTWA Arcelor Mittal Poland odbyła się sztafeta

triathlonowa dla pracowników AMP. Organizatorem był TKKF Triathlon z Dąbrowy Górniczej

oraz Arcelor Mittal Poland. Kolejny rok mogli też rywalizować w tej widowiskowej dyscyplinie

uczniowie dąbrowskich szkół w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej Sztafet. W tym roku

ponownie zaświeciło słońce i na starcie 200 m. pływania 5 km. jazdy rowerem i 1 km. biegu

stanęło 9. sztafet reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja. Wyścig zaczynał się od

pływania na basenie, jazda na rowerze przy Pogorii III, a bieg na boiskach szkolnych. W

kategorii gimnazjów vice mistrzem zostało Gimnazjum nr 8. Drużyna składała się z trzech

chłopców z klas II i III pod kierunkiem mgr Dariusza Kity. Gimnazjum zdobyło puchar, srebrne

medale oraz nagrody rzeczowe potwierdzając wysoką formę sportową.

V ZAWODY STRZELECKIE DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Czwartego kwietnia 2016 trójka przedstawicieli z naszej drużyny strzeleckiej wystartowała w

zawodach strzeleckich szkół gimnazjalnych. Opiekunem drużyny jest mgr Jarosław Ziętek.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z

Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz

Towarzystwem Sportów Obronnych „Muszkiet”. Patronat nad imprezą objął Prezydent

Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza. Zawodnicy po pięciu próbnych strzałach z

karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali do tarczy

sportowej oddalonej o 10 metrów. O zajętym miejscu drużyny decydowała ilość łącznie

zdobytych punktów. Nasza drużyna zajęła IV miejsce (niestety przy równej liczbie punktów z

inną drużyną, o III miejscu zadecydowała strzelona przez nich jedna dziesiątka). Za to

najlepszą zawodniczką zawodów została nasza uczennica Natalia uzyskując 62 pkt i