KONKURENCJE SPORTOWE - „MISTRZ FOOTBALLU” EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU 2023/2024

„Mistrz footballu” to cztery konkurencje piłkarskie: 1 – Kręcisz się i strzelasz, 2 – Uderz celnie do małej bramki, 3 – Żonglerka, 4 – Uderzaj o ławeczki. Konkurencje sportowe obywały się ramach Europejskiego Tygodnia Sportu pod koniec września 2023. Organizatorami tych konkurencji piłkarskich byli mgr Jarosław Ziętek, mgr Przemysław Wołczyk i mgr Dariusz Kita, a konkurencje odbywały się w ramach lekcji WF. Konkurs „Mistrz footballu” odbył się w klasach IV – VIII zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt. W zawodach zostali wyłonieni mistrzowie oraz mistrzynie klasy w piłce nożnej, którzy otrzymali dodatkowe oceny za aktywność. Konkurencje sportowe cieszyły się dużym entuzjazmem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Niektóre przysporzyły sporo uśmiechu, np. konkurencja „kręcisz się i strzelasz”, gdzie ciężko było utrzymać równowagę. Uczniowie znacznie też polepszyli swoje umiejętności techniczne i panowanie nad piłką, co pozytywnie wpłynie na ich zachowanie podczas gry w piłkę nożną. Została też wprowadzona zdrowa rywalizacja między dziećmi, której jak widać z obserwacji dzieci potrzebują. Wprowadziliśmy też elementy tzw. „Daltońskie”, uczniowie dostali instrukcje jak wykonać zadania, zostali podzieleni na grupy i sami wykonywali przydzielone zadania, podając później wynik nauczycielowi. Zauważaliśmy też dużą współpracę w grupach i pomoc między uczniami, oraz rady jak wykonać zadanie, a także pilnowanie się nawzajem, aby wykonywać zadania zgodnie z instrukcją. Jednym słowem „Mistrz footballu” to konkurs bardzo udany, więc na pewno powtórzymy go w przyszłości, być może też w jakiejś innej formule.