KONKURS INDYWIDUALNYCH KONKURENCJI Z PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS IV – VI

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 34 - ROK SZKOLNY 2020/2021

Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku nie mógł się odbyć doroczny turniej piłki nożnej dla klas młodszych. Został on zastąpiony „Konkursem Indywidualnych Konkurencji z Piłki Nożnej”, który odbył się na początku grudnia, obejmując klasy IV – VI dziewcząt i chłopców. Organizatorami i pomysłodawcami konkursu z piłki nożnej byli mgr Jarosław Ziętek i mgr Przemysław Wołczyk. Do konkursu zgłosiło się 7 dziewcząt i 18 chłopców - w sumie 25 uczestników, którzy wystartowali w 5 konkurencjach piłkarskich. Były to następujące konkurencje:

1. „Kręcisz i strzelasz”
  2. „Uderz celnie do małej bramki”
  3. „Żonglerka”
  4. „Uderzaj o ławeczki”
  5. „Mistrz okienka”

Dzieci zbierały punkty za każdą konkurencję, zgodnie z wcześniej przedstawionym regulaminem, zwycięzców w kategorii dziewcząt i chłopców wyłoniła suma punktów

z poszczególnych konkurencji piłkarskich. Konkurs był rozgrywany w duchu „fair play”, wszyscy uczestnicy wspierali się i nawzajem sobie kibicowali. Organizatorzy zachowali

wszelkie normy związane z bezpieczeństwem i dopingowali młodych adeptów piłki nożnej. Wyniki w poszczególnych kategoriach są następujące:

Kategoria dziewcząt

I miejsce – Lena R. – 5B

II miejsce – Zuzanna D. – 5B

III miejsce – Amelia K. – 5B

IV miejsce – Lena B. – 5A i Alicja H. – 5A

Kategoria chłopców

I miejsce – Karol B. – 4B

II miejsce – Iwo M. – 6A

III miejsce – Jakub W. – 5A

IV miejsce – Antoni N. – 4A

Organizatorzy Jarek i Przemek, ufundowali nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów dla pierwszych 4 uczestników w poszczególnych kategoriach. Każde dziecko

otrzymało także punkty dodatnie za udział w zawodach oraz dodatkową ocenę celującą lub bardzo dobrą, w zależności od miejsca, za aktywność z wychowania fizycznego.