I Dąbrowskie Forum Samorządów Uczniowskich

Za nami I Dąbrowskie Forum Samorządów Uczniowskich, zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Dąbrowa Górnicza wraz z Pałacem Kultury Zagłębia, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości i Wydział Oświaty UM w Dąbrowie Górniczej. To nowa inicjatywa, której celem jest angażowanie uczniów reprezentujących społeczności szkolne w działania samorządowe. Główne tematy warsztatów dotyczyły demokracji i partycypacji w szkole, przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, wystąpień publicznych oraz transportu w mieście. Uczniowie mieli też okazję spotkać się z Prezydentem Miasta Dąbrowy Górniczej - Marcinem Bazylakiem. Dla naszego Samorządu Uczniowskiego forum okazało się źródłem inspiracji i zachęt do jeszcze aktywniejszej i twórczej pracy na rzecz szkoły.