Konferencja „Wspólnie tworzymy Szkolną Młodzieżową Radę Klimatyczną”

Dnia 8 kwietnia br. Samorząd Uczniowski uczestniczył w Konferencji „Wspólnie tworzymy Szkolną Młodzieżową Radę Klimatyczną” zorganizowaną przez I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Wysłuchaliśmy wykładu inauguracyjnego prof. dr hab. Piotra Skubały pt. „Pokochajmy miejsce, w którym żyjemy, a powstrzymamy kryzys klimatyczny”.  Następnie dr Magdalena Ochwat zaprezentowała temat:  ”Jak zapobiec największemu wymieraniu?. Cierpienie zwierząt w literaturze”. Na konferencji wystąpiła również mgr Amanda Caban z EuropeDirect, która zaproponowała młodzieży udział w warsztatach.

W dalszej części spotkania mogliśmy przedstawić własne zagadnienie: „Co to znaczy być Eco”, z naciskiem na praktyczną ochronę środowiska i edukację przyrodniczą z racji umiejscowienia naszej szkoły w pobliżu zbiornika Pogoria oraz celem zachęcenia do zmian w codziennych nawykach na te lepsze i zdrowsze. Mamy nadzieję, że Szkolna Rada Klimatyczna posłuży wypracowaniu inspirujących i wspólnych działań na przyszłość.