Projekt comenius 2010-2012

Projekt Comenius 2010-2012r.

Projekt realizowany w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” przy wsparciu finansowym Komsji Europejskiej

Tytuł projektu:

EDUCATION – JOURNEY IN TIME (Edukacja – podróż w czasie)

Szkoły partnerskie:

• Grup Şcolar “Virgil Madgearu“, Iaşi, RUMUNIA – koordynator projektu
  • Erich-Gutenberg-Berufskolleg, Bünde, NIEMCY
  • Milas Anadolu Lisesi, Milas, TURCJA
  • Vásárhelyi Pál Kereskedelmi Szakközépiskola, Budapest, WĘGRY
  • “Otets Paisiy” High School, Smolyan, BUŁGARIA
  • The International School and Community College, East Birmingham, WIELKA BRYTANIA
  • Queen Jadwiga Complex of Schools No. 4, Dąbrowa Górnicza, POLSKA

Celem projektu Comenius "Edukacja - podróż w czasie" jest porównanie oraz analiza systemów edukacyjnych szkół partnerskich. W ramach projektu przygotowywane będą prezentacje PowerPoint, krótkie filmy, przedstawienia, wystawy zdjęć/rysunków, lekcje pokazowe z użyciem metod aktywnego nauczania, warsztaty tematyczne, spotkania z rodzicami i członkami społeczności lokalnej, powstanie również strona internetowa projektu i magazyn o projekcie.

Cele szczegółowe:

• Określenie istniejących podobieństw i różnic wśród systemów edukacyjnych, do których należą szkoły partnerskie
  • Zrozumienie kulturowego i historycznego kontekstu rozwoju systemu edukacyjnego w krajach reprezentowanych przez szkoły partnerskie
  • Analiza strategii zapewniających równość w kształceniu
  • Znalezienie rozwiązań dla efektywnej edukacji integracyjnej
  • Wzmacnianie partnerstwa pomiędzy rodziną, społecznością lokalną i szkołą
  • Budowanie solidnej i długotrwałej współpracy pomiędzy szkołami uczestniczącymi w projekcie
  • Zapewnienie aktywnego uczestnictwa rodziców, społeczności lokalnej, innych instytucji i firm w działaniach i rozpowszechnianiu informacji
  • Poprawa znajomości języka angielskiego u uczniów i nauczycieli
  • Pielęgnowanie umiejętności komunikacyjnych i umiejętności IT

Tematy poszczególnych wizyt partnerskich:

1. Prezentacja szkół partnerskich (RO)