współpraca z zagranicą

Projekt Comenius - wizyta w Portugalii (Almada)

IV spotkanie projektowe: 21 – 22.02.2016 r. Almada , Portugalia

Erasmus+

W dniu 17.12.2015 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza odbyła się konferencja „Kiedy młodzież nie chodzi do szkoły... Analiza przyczyn zjawiska i sposoby przeciwdziałania" zorganizowana w ramach projektu Erasmus+ Edukacja Szkolna KA2: Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

ERASMUS+ Edukacja Szkolna

Wspólnym wyzwaniem dla europejskiego systemu edukacji jest profilaktyka przedwczesnego kończenia nauki. Według najnowszych badań niemal jeden na pięciu uczniów nie kończy szkoły. Idea projektu, w którym uczestniczymy, dotyka problemu przedwczesnej rezygnacji/opuszczania szkoły przez uczniów (ang. drop out). Przyczyn tego zjawiska jest wiele: środowisko rodzinne uczniów, zastraszanie, rasizm, który prowadzi do wykluczenia społecznego, brak motywacji u uczniów, względy ekonomiczne, które zmuszają uczniów do porzucania szkoły w celu podjęcia pracy.

Projekt Comenius - wizyta w Niemczech

W dniach 12 – 19.02.2014 r uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w wizycie partnerskiej w Bünde (Niemcy). W wyjeździe uczestniczyli nauczyciele: Anna Ryś, Anna Bajek, Joanna Wojtan oraz uczniowie: Wiktoria Bijak, Oliwia Gawron oraz Dawid Pasamonik.

Projekt Comenius - wizyta w Turcji (Serik – Antalya)

W dniach 1 – 8 października 2013 r. uczestniczyliśmy w wizycie partnerskiej w Turcji. Naszym celem była Antalya i partnerska szkoła Serik Lisesi w Serik – Antalya. W wyjeździe uczestniczyła Pani Dyrektor Elżbieta Pełka, koordynator – p. Anna Ryś oraz dwaj uczniowie z klasy II a: Dawid Pasamonik i Aleksander Jura.

Projekt Comenius - wizyta partnerska Dąbrowa Górnicza

W dniach 09.05-16.05.2013r. gościliśmy w naszej szkole drużyny projektowe z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Turcji, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Wizyta odbywała się pod hasłem „Uczymy się uczenia – rozwiązania”.

Projekt Comenius - wizyta w Rumunii (Iaşi)

W dniach 30.09 – 07.10.2012r. wzięliśmy udział w pierwszej wizycie partnerskiej w ramach nowego projektu Comenius „Trwała wiedza – klucz do przyszłości”. Dwoje nauczycieli – Anna Ryś i Aleksandra Raczak oraz dwoje uczniów – Anna Doniec oraz Radosław Kucharz miało okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki Rumunii.

Projekt Comenius - wizyta w Bułgarii (Smolyan)

W dniach 03.12 – 10.12.2012r. miała miejsce druga wizyta partnerska w Smolyan – malowniczym miasteczku w górach Rodopach. W wizycie uczestniczyły dwie nauczycielki – Anna Ryś i Anna Adamiak, oraz dwie uczennice – Elżbieta Górka oraz Aleksandra Miecznikowska.

Projekt Comenius - wizyta na Węgrzech (Budapeszt)

W dniach 07.02 – 14.02.2013 r. uczestniczyliśmy w 3 wizycie partnerskiej - tym razem naszym celem była stolica Węgier – Budapeszt. W wyjeździe uczestniczyli: Pani Dyrektor Elżbieta Pełka, Anna Ryś, Aleksandra Sowa oraz uczennice: Wiktoria Olesen, Adrianna Ściślicka, Julia Całka.