Piknik Rodziny 2022 pod hasłem „Wielokulturowo jest kolorowo” - relacja

Dnia 28 maja 2022r. w sobotę odbył się w naszej szkole, po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią,  Piknik Rodziny 2022 pod hasłem „Wielokulturowo jest kolorowo”. Było słonecznie i bardzo wietrznie, ale impreza upłynęła pod znakiem dobrej zabawy i wspaniałej atmosfery.

Uczestnicy Pikniku w przygotowanych pięknych strojach lub  elementach stroju (np. nakrycia głowy) charakterystycznego dla danej kultury, regionu, państwa mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły oraz partnerów naszego pikniku zaproszonych przez dyrektora zespołu.

Piknik rozpoczęła pani dyrektor dr Elżbieta Pełka.  Powitała wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości, którzy uświetnili naszą imprezę swoją obecnością: I Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Damian Rutkowski, przewodnicząca Rady Miasta Dąbrowa Górnicza Pani Agnieszka Pasternak, Radny Rady Miasta Dąbrowa Górnicza Robert Kazimirski, Pan Konrad Kawelczyk reprezentujący British School, Anna Ziółkowska reprezentująca Szkołę Pływania Meduza, dietetyk Pani Roksana Mucha-Pudo, Centrum Stomatologii Perfect Pani Urszula Szulińska, Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza Śródmieście, OSP Trzebiesławice, Pan  Andrzej Wilanowski, pracownik działu Marketingu i Organizacji Imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, Pani Dorota Wadych reprezentująca Miejską Bibliotekę Publiczną Filię nr 20 w Dąbrowie Górniczej. Występy artystyczne na scenie w strefie artystycznej prowadzili pan Artur Pietrzykowski i Jakub uczeń z klasy VIII b.

Konkurs na najlepszy strój, przebranie, element charakterystyczny dla danej kultury, narodu prowadzony przez  M. Brożek i A. Bałdys wygrała Maja Va, Maja IIIb, Lena klasa IIIb oraz i Anna Adamiak. Gratulujemy pomysłu!!!

Uczestnicy Pikniku mogli podziwiać na scenie w tańcu, w zumbie dziewczęta z klasy IB, IIb i IVb, występy uczestników konkursu Szkolnego Mam Talent, występy dzieci klas I-III w bajce po śląsku „Czerwony kapturek”, w recytacji wierszy  w gwarze śląskiej, w śląskiej piosence, w wspomnieniach ze Śląska, w przedstawieniu „Zoo”, w śpiewie dziewczynki z klasy IVb przygotowane przez pana R. Leszczyńskego, Maję Cembrzyńską –finalistkę programu The Voice of Kids oraz w tańcu Alionę z Ukrainy- uczennicę klasy Vb. Pani dyrektor, dzieci, nauczyciele oraz rodzice odtańczyli wspólny taniec integracyjny Belgijkę. Poszło świetnie. Brawa dla wszystkich za odwagę.

Pozostałe atrakcje podzielone były na strefy- stanowiska, gdzie czekały na uczniów i rodziców m. in.:

• Ci, których pokochaliśmy, zostają z nami na zawsze”- bajkowy quiz literacki, który  prowadziła pani  Dorota Wadych z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 20 w Dąbrowie Górniczej,
  • Warsztaty plastyczne pod hasłem „Wszystkie kolory świata”, a w tym DIY, malowanie na tkaninie (dymki z powitaniami w różnych językach lub dłonie w kolorach flag)
  • Ebru, malowanie na wodzie dla początkujących
  • Girlanda serca, tworzymy najdłuższą ozdobę
  • Kaligrafia japońska, uczymy się sztuki pisania
  • Gry i zabawy (scrabble, klocki, jenga, bańki mydlane)
  • Tor rowerowy
  • Konkurs "Zagadki przyrodnicze" i Konkurs "Czy znasz swoich sąsiadów”.

Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej mogliśmy podziwiać dwie wystawy: prace Marii Prymachenko- ukraińskiej artystki ludowej oraz Sceny z literatury.

W strefie urody i medyczno-zdrowotna działo się bardzo dużo:

• Do dyspozycji dzieci i rodziców był Dentobus z NFZ NZOZ Centrum Stomatologii Perfect oraz warsztaty z higieny ustnejPokaz sprzętu gaśniczego-OSP Trzebiesławice
  • Warsztaty z pierwszej pomocy prowadziła grupa ratownictwa medycznego OSP Dąbrowa Górnicza Śródmieście
  • Pani Roksana Mucha-Pudo udzielała konsultacji dietetycznych
  • Salon Piękności oferował menicure
  • Origami- gołąbki pokoju- wspólne wykonywanie
  • Stanowisko British School, animatorzy wspólnie z dziećmi świetnie się bawili oraz malowali twarze
  • Strefa „Syren”- animacje, zabawy, usługi fryzjerskie dla Syren;-) i malowanie twarzy Syren- Szkoła pływania „Meduza”

Jak co roku Piknik nie mógł odbyć się bez poczęstunku. Dzięki pozyskanym środkom, można było spróbować: ogórki, pajdę chleba, smalec, kawę, herbatę, grochówkę, woda z dystrybutora.