MISTRZOSTWA DĄBROWY GÓRNICZEJ I MISTRZOSTWA REJONU W TENISIE STOŁOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2022/2023

Zawody w tenisie stołowym Szkół Podstawowych odbywają się w 2 kategoriach: klasy 4-6 i osobno klasy 7-8. Wydarzenie to od wielu lat odbywało się w naszej szkole, ale w tym roku ze względu na remont odbyło się w listopadzie, w Szkole  Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej. Formuła gry stanowi, że wylosowane szkoły grają drużynowo do 3 zwycięstw, na początek gra pojedyncza, a później debel, każda drużyna składa się z 2-3 zawodników. W tym roku szkolnym wystartowali: w kategorii klas 4-6 – Kamil. M. z klasy 4b, Jan M. i Jakub K.  klasy 6b., w kategorii klas 7-8 – Mikołaj D., Jakub M. z klasy 7a i Olaf Ch. z klasy 8c. Opiekunem obydwu drużyn był mgr Przemysław Wołczyk. Drużyna z klas 4-6 walcząc dzielnie zajęła II miejsce i awansowała do zawodów rejonowych, natomiast drużyna z klas 7-8 zajęła V miejsce. Zawody rejonowe odbyły się w Będzinie gdzie nasza drużyna chłopców młodszych zajęła V miejsce - brawo chłopaki!!! Tenis stołowy to nietrudna dyscyplina sportowa, można w nią grać także rekreacyjnie, praktycznie do późnego wieku, więc chwytajmy za rakietki i do stołu...