XIII ZLOT SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

21.06.2022r przedstawiciele naszego Samorządu uczestniczyli w XIII Zlocie Samorządów Uczniowskich po hasłem: „Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej” (J. Korczak), zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia w Katowicach.

Tematyka spotkania promowała model edukacji włączającej, poprzez kształtowanie wśród dzieci postaw empatii i tolerancji, pobudzanie wrażliwości, poznanie zasad życia według „Praktycznego poradnika savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych”, zwrócenie uwagi na wszystkie aspekty niepełnosprawności oraz przełamywanie barier mentalnych w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością.

Dla uczniów oraz opiekunów przygotowano interesujące prelekcje i warsztaty prowadzone przez pedagogów i przedstawicieli ROM-E „Metis” m.in.: „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami-scenariusze lekcji”, pokazowe zajęcia z „Dogoterapii”, „Tajemnice góry lodowej”, „Warsztaty z serdeczności”, „Miejska dżungla”.

Dla nas takie spotkania to możliwość zdobycia nowych doświadczeń i większego zaangażowania się w sprawy społeczne, dzięki temu uczymy się odpowiedzialności i empatii.