Pierwszoklasiści w bibliotece!

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki,na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. 2 grudnia uczniowie klasy Ia pod opieką P. Eweliny Stańczyk zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak dokonano oficjalnego aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem i regulaminem biblioteki, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni, dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Następnie każde dziecko otrzymało Wyprawkę Czytelniczą, składającą się z pakietu: „Pierwsze abecadło”, broszury informacyjnej dla rodziców i opiekunów pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywnego alfabetu i kolorowej zakładki, a dla całej klasy wręczono pamiątkowy dyplom. Kolejnym doniosłym momentem wizyty był samodzielny wybór i wypożyczenie ulubionego tytułu.

Życzymy pierwszoklasistom dalszych wspaniałych spotkań z literaturą i biblioteką.